border

Novinky

 • Výsledky otevřené výzvy MAGIC CARPETS na rezidenční programy 2018-2021

  01.02.2018

  image news (id-30-0)

  Děkujeme Vám všem, kdo jste projevili zájem a poslali přihlášku do otevřené výzvy MAGIC CARPETS na rezidenční programy 2018 - 2021.
  Všechny přihlášky a zaslané materiály jsme pečlivě prostudovali a vyhodnotili podle příslušnosti k jednotlivým klíčovým tématickým rovinám projektu. Rozhodování nebylo snadné, ale museli jsme vybrat jen několik umělců a umělkyň, které Nadace Prague Biennale zařadí do společné databáze Magic Carpets, čímž je doporučí našim evropským partnerům. Jsou jimi:
  APOLENA VANIŠOVÁ
  BARBORA ŠIMKOVÁ
  DARINA ALSTER
  MATOUŠ LIPUS
  BARBORA FASTROVÁ
  BARBORA ŠVEHLÁKOVÁ
  MICHAL KINDERNAY
  VIKTORIE LANGER

  Během března si každá partnerská organizace ze společné databáze vybere umělce či umělkýni, jimž bude nabídnuta rezidence a zapojení do interdisciplinární spolupráce s lokálními umělci. Vybraní obdrží zprávu s pozvánkou a upřesňujícími informacemi o záměru a programu jednotlivého...

  více...
 • Magic Carpets OPEN CALL na rezidenční programy 2018 - 2021

  25.12.2017

  image news (id-27-0)

  V dnešní světové situaci, kdy se historie přepisuje, aby sloužila novým ideologiím a zájmům, a znovu bují nacionalismus, chceme posilovat pocit, že jsme součástí multikulturní Evropy, která se na svět dívá otevřenýma očima. Dáme osobním příběhům prostor skrze interdisciplinární uměleckou tvorbu, opírající se o kulturní nomádství, angažovanost a rozvíjení inkluzivní spolupráce s publikem.
  Nadace Prague Biennale vyhlašuje výzvu pro mladé umělce na rezidenční programy 2018 – 2021 evropské kreativní platformy MAGIC CARPETS 
  Hlavním cílem projektu jsou rezidenční pobyty pro mladé umělce, které budou zajišťovat všechny partnerské organizace ve třinácti evropských zemích. Jak říká Benedetta Carpi De Resmini (z římské společnosti Latitudo S.r.l.), která s myšlenkou projektu přišla: „Cestování se v průběhu času stalo jedním ze způsobů, jak si lidé osvojují vztah ke kultuře a tradicím různých civilizací.“ Díky ...

  více...
 • Už jste zahlédli city-light s projektem Dobrý soused ve Vašem okolí?

  03.11.2017

  image news (id-26-0)

  Počínaje 26. říjnem probíhá po celé Praze komunikační akce, která je součástí mezinárodního projektu A good Neighbour (Dobrý soused), k jehož realizaci už došlo na mnoha místech po celém světě a tento měsíc bude k vidění na více jak devadesáti city-lightech JCDecaux v našem hlavním městě díky Nadaci Prague Biennale.
  Svět se zmítá v utrpení, celá planeta je svědkem ničivých událostí a my všichni hledáme nový jazyk a novou taktiku, jež by nám pomohly vyrovnávat se se současnou realitou, a zároveň umožnily si představit lepší prostor k životu a sdílení.
  Emlgreen & Dragset
  Projekt je iniciovaný světoznámým uměleckým duem Emlgreen & Dragset, kteří vyzvali ke spolupráci skotského fotografa Lukase Wassmanna, aby realizoval záběry s námětem domova a sousedství, jež jsou následně na billboardech doplněny otázkami, přivádějící nás k zamyšlení nad prostorem, v němž žijeme a který zároveň sd&iac...

  více...
 • Flash Art Special Project na Designblok'17

  26.10.2017

  image news (id-24-0)

  Drazí čtenáři, milovníci umění, rádi bychom vás pozvali k našemu stánku na Designbloku, kde si můžete mimo jiné prolistovat či zakoupit aktuální i archivní čísla časopisu Flash Art. Současně jsme si pro vás připravili překvapení v podobě Flash Art Special Project, který uvádí sérii plakátů Hynka Alta.
  Tři ze čtyř prezentovaných děl zachycují výbuch raketoplánu Challenger, který krátce po svém startu explodoval, a zanechal tak veškeré aspirace v pomíjivém oblaku kouře. Fotografické sekvence neštěstí se objevily na obálce časopisu Time. Hynek Alt nechal motiv vytisknout a srovnat do štosů, z nichž si každý může odnést plakát domů. Fotograf tak skrze svoji instalaci demonstruje vertikální pohyb Challengeru – skládání plakátů, i jeho následný pád k zemi – odebírání plakátů. Na posledním štosu s plakáty je pak opice, která výbuch sleduje. Náš stánek najdete v 1. patře prostřední haly Průmyslového paláce, hned vedle kavárny a Designshopu. Designblok’17 probíhá ve dne...

  více...
 • Dobrý soused #agoodneighbour #istanbulbiennial #praguebiennale

  23.10.2017

  image news (id-22-0)

  Praha, 23. října 2017 „Dobrý soused“
  Prague Biennale připravuje v hlavním městě Praze globální projekt „Dobrý soused“ iniciovaný kurátory Istanbulského bienále, světoznámým uměleckým duem Emlgreen & Dragset. Počínaje 26. říjnem proběhne po celé Praze komunikační akce, která je součástí mezinárodního projektu A good Neighbour (Dobrý soused), k jehož realizaci už došlo na mnoha místech po celém světě a tento měsíc bude k vidění na devadesáti city-lightech JCDecaux v našem hlavním městě.
  Michael Elmgreen a Ingar Dragset vyzvali ke spolupráci skotského fotografa Lukase Wassmanna, aby realizoval záběry na téma domova a sousedství, které jsou na billboardech pak doplněny otázkami, které nás přivedou k zamyšlení se nad prostorem, v němž žijeme a jenž sdílíme s ostatními a to v různých místech světa. Jedná se o projekt, který přesto, že používá jazyk současného konceptuálního umění, je srozumitelný i pro běžného či náhodného diváka. Upozorňuje na nutnost b&y...

  více...
 • Flash Art na veletrhu FIAC 2017 v Paříži

  18.10.2017

  image news (id-25-0)

  Jubilejní číslo Flash Art je ve dnech 19-22. října prezentováno na letošním světovém veletrhu současného umění FIAC...

  více...
 • Objednejte si předplatné do konce října a získejte dárek

  01.10.2017

  image news (id-21-0)

  Objednejte si předplatné do konce října a získejte jako dárek dle vlastního přání:
  bud’ originální dílo s podpisem umělce od Václava Ciglera
  nebo lístky na promítání kinoartového festivalu BRNO16
  nebo jednodenní akreditace na mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2017
  nebo 2 vstupenky na 5. ročník veletrhu a festival současné fotografie FotoExpo
  nebo dárkový poukaz na workshop v ateliéru Malování a kreslení
  ...

  více...
 • Flash Art CS English Issue no 3. na ARCO Madrid s Gandy Gallery a Otom Hudecom

  23.02.2017

  image news (id-20-0)

    
  ...

  více...
 • Pořid'te předplatné Flash Art do konce roku a soutěžte o workshop v ateliéru Malování kreslení

  15.12.2016

  image news (id-19-0)

  Naším Vánočním dárkem pro Vás je možnost získat dárkový poukaz na workshop dle vlastního výběru v ateliéru Malování kreslení. Poukaz obdrží ten, kdo objedná předplatné  časopisu ještě do konce tohoto roku a v zahlaví své žádosti uvede "dárek".
  Malování a kreslení, je nezisková organizace založená roku 2010 na základě předchozí mnohaleté profesní zkušenosti zakládajících členů.
  Jsou to výtvarní umělci, pedagogové, architekti, designeři... Jejich posláním je podpora výtvarné kultury a napomáhání přístupu široké veřejnosti k výtvarnému umění. Jsme skupinou výtvarných nadšenců, jejímž cílem je poskytovat prostor k rozvoji vztahu k výtvarnému umění a mnohým podobám současné kultury dětem, mládeži, dospělým a seniorům.
  Od roku 2010 má "ateliér" pobočky po celé ČR, v roce 2014 jsme založili Novou galerii, ve které pořádáme výstavy a v roce 2015 umělecké Centrum Amudarja, které se postupně stává místem setkávání milovníků výtvarného umění.
  Setkávání probíhají ve výtvarných atelierech po celé České republice (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Zlín, Slaný...) ve formě pravidelných dvouhodinových kurzů nebo formou vícedenních workshopů a seminářů. Každý týden navštěvuje školu zhruba 750 - 800 členů.
  Máte chuť ...

  více...
 • Designblok &Flash Art CS

  20.10.2016

  image news (id-18-0)

  Navštivte náš stánek na letošním Designbloku v pražských Holešovicích.
  ...

  více...
 • Soutěž o denní akreditaci na Letní filmovou školu v Uherském Hradišti

  01.07.2016

  Soutěž o denní akreditaci na Letní filmovou školu v Uherském Hradišti (0)

  Vyhlašujeme soutěž o jednodenní vstupenku pro dvě osoby naLetní filmovou školu v Uherském Hradišti – vstupenku obdrží ten, kdo první správně zodpoví níže položené otázky:
  Jaký význam má symbol, který na české obálce 40. čísla Flash Artu rozkládá Matěj Smetana?
  Kdo je a čím se proslavila postava ze slovenské obálky 40. čísla Flash Artu?
  Odpovědi zasílejte na: elis@praguebiennale.org. Hodně štěstí!
  ...

  více...
 • Flash Art Czech and Slovak Edition na ART BASEL

  15.06.2016

  Flash Art Czech and Slovak Edition na ART BASEL (0)

  ...

  více...
 • 2% z dane

  22.12.2015

  2% z dane (0)

  Milí čitatelia, ďakujeme Vám veľmi pekne za Vašu priazeň.
  Podporte prosím vydávanie časopisu Flash Art Czech and Slovak Edition
  2% z Vašej dane (na Slovensku).


  V daňovom priznaní prosím uveďte údaje:
  Pilot, Adámiho 2, Bratislava, 84105
  IČO: 42265959
  právna forma: občianske združenie


  Ďakujeme.
  ...

  více...
 • Vánoční nabídka - zvýhodněné předplatné na rok 2016: 4 čísla za 17 Euro / 450 Kč

  09.12.2015

  Vánoční nabídka - zvýhodněné předplatné na rok 2016: 4 čísla za 17 eur / 450 CZK (0)

  Využite speciální vánoční nabídku a darujte předplatné časopisu Flash Art Czech & Slovak Edition na rok 2016, 4 čísla za 17 Euro / 450 Kč. 
  Zakoupit předplatné můžete buď z pohodlí domova, vyplněním a zasláním jednoduché žádosti (jméno, doručovací adresa, kontakt) a provedením platby na náš účet, a nebo ve vybraných galeriích a knihkupectvích:
  v Praze
  Galerie hl. města Prahy, Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1
  Komunikační prostor Školská 28, Školská 28, Praha 1
  knihkupectví PAGE FIVE, Veverkova 5, Praha 7
  Národní galerie v Praze – Veletržní palác, Knihkupectví NG – Koenig Books, Dukelských hrdinů 47, Praha 7
  v Brně 
  Moravská galerie v Brně, Husova 18
  v Ostravě
  PLATO, Galerie města Ostravy – Multifunkční aula Gong, Dolní Vítkovice, Ruská 2993
  Akce trvá pouze do 20. ledna 2016.
  ...

  více...
 • Flash Art na Designbloku v Praze

  23.10.2015

  Flash Art na Designbloku v Praze (0)

  Instalace v knihkupectví KOENIG BOOKS v Národní galerii v Praze. Přijďte si prohlédnout nové 36. číslo, zakoupit si předplatné či prozkoumat archiv. Najdete nás v přízemí Veletržního plaláce do 27.10.
  ...

  více...
 • předplatné české a slovenské edice Flash Art

  19.10.2015

  předplatné české a slovenske edice Flash Art (0)

  Časopis si předplaťte a získejte poukaz na 15% slevu na každé další předplatné. Navíc jako dárek ke každému předpaltnému obdržíte 4 archivní výtisky, které si můžete vybrat v sekci Archiv.
  ...

  více...
 • Flash Art CS je práve na Frieze v Londýne!

  13.10.2015

  Flash Art CS je práve na Frieze v Londýne! (0)

  ...

  více...
 • Flash Art Czech & Slovak Edition na festivale Pohoda /2015/

  10.07.2015

  Flash Art Czech & Slovak Edition na festivale Pohoda /2015/ (0)

  Flash Art CS, nové i staršie čísla, nájdete i na Pohode - u Niny Marčekovej / Fashion Recycling Lab v DESIGN MARKETE / v Kreatívnej zóne.
  ...

  více...
 • Flash Art Czech & Slovak Edition n.35

  18.06.2015

  Flash Art Czech & Slovak Edition n.35 (0)

  Flash Art Czech & Slovak Edition n.35 je na Art Basel!
  ...

  více...